Kontaktní informace

102.pp Airsoft Kynšperk

Czech republic
Jiřího z Poděbrad 789
Kynšperk nad Ohří, 357 51

E -mail: admin@airsoftkynsperk.cz
Telefon: +420 776 726 637
IČO: 270 12 310

Umístění

Prohlášení týmu

 • " Když jsem zakládal 102.průzkumný prapor Airsoft Kynšperk ,tak jsem si neuvědomal kam až se tento tým dostane a jak bude schopný...a kdybych se vrátil do minulosti, tak bych ho založil znova. "
  nprap. Arnie, velitel
 • "Tým se vyvíjí krásným krokem. Plno super zážitků , kamarádu a zkušeností. Sem rád v takové společnosti lidí."
  svob. Tomáš, člen jednotky
 • " Náš tým jde poslední dobou hodně rychle vpřed a myslím si, že jsou za to všichni rádi. Náš velitel nás vždy skoro ve všem podporuje a věří, že z nás jednou budou zkušení lidé, na které se bude moct dát spolehnout. Formou výcviku se učíme užitečné věci, které se používají jak v armádě tak v běžném životě. Doufám, že se náš tým bude nadále rozrůstat a bude přibývat více dobrých lidí, kteří se stanou našimi novými příteli. "
  prap. Pavel, zástupce velitele
 • "V jednotce nejsem dlouho,ale vidím v ní nemalý potenciál,je to skupina odhodlaných lidí jdoucí za svým cílem,což mi inspirovalo k tomu přidat se do této jednotky a přidat i svou trochu k posílení skupiny"
  prap. Casey, zástupce velitele
 • "Střílej, střílej, střílej....dokud máš naboje"
  nrot. Andy, instruktor

Kdo jsme

102. průzkumný prapor AirSoft Kynšperk nad Ohří

Jsme registrované neziskové sdružení s vlastním IČO. Naše sdružení se snaží napodobovat Armádu České Republiky a to přesněji 102.průzkumný prapor – hloubkový průzkum. Snažíme se naše členy naučit něco z činnosti armády a to jak teoreticky tak i prakticky. Z teoretických znalostí se jedná především o znalost historie a součastnosti AČR, znalost vojenské techniky AČR a jiných armád, znalost zbraní AČR a znalost činnosti skupin hloubkového průzkumu. Z praktických znalostí se jedná o znalost průzkumu dané oblasti, topografie, navigace, maskování osoby, maskování postavení, přežití v přírodě, fyzická zdatnost, sebeobrana, první pomoc, taktika boje v lese, taktika boje v zastavěných oblastech, taktika boje v otevřeném terénu, střelba a ochrana osob. Pro tuto činnost používáme vzduchem poháněné zbraně vystřelující 6mm plastové kuličky, tzv. airsoftové zbraně. Dále provádíme ukázky naší činnosti pro veřejnost. Znalosti a umění se nám také hodí při akcích více airsoftových skupin tzv. manévrech, které se dají srovnat s opravdovým bojem. Pokud máte zájem stát se jedním z nás podívejte se prosím v menu Nábor.

Velení jednotky

Hlavní úkoly jednotky

Naší hlavní činností je průzkum. Provádíme průzkum oblasti, vyhledání sil nepřítele, pozorování nepřítele a získávání informací o nepříteli. Jedná se o činnost dlouhodobou a utajenou a tak naši členi dokáží přežít v bojovém prostředí delší čas skrytý před zraky nepřítele.
V boji fungujeme dle požadavků velení. Jednotka je vycvičena jak v partyzánském boji, tak v boji pod jednotým velením a boji v CQB. Jednotka v boji zastane jakoukoliv pozici. Někteří členi jednotky fungují jako odstřelovači, kulometčíci, obsluha těžkých zbraní atd.
Naši členi dokážou řádně poskytnout první pomoc, dokáží vypomoct místnímu obyvatelstvu a v případě potřeby fungují i jako strážní hlídky. Vzhledem k tomuto je zde možnost využití jednotky při živelných či jiných katastrofách.
Pro veřejnost pořádáme ukázky naší činnosti, vypomáháme jiným zájmovým sdružením a částečně spolupracujeme i s PČR.